Posts in Category: aktywność na lekcjach języka angielskiego

SCRABBLE – We learn English and have fun!

Nauka słówek nie musi być nudna.

Gramy w Scrabble ! Tworzenie angielskich słówek jest znacznie przyjemniejsze niż wypełnianie monotonnych kart pracy i kserówek.

Gra Scrabble Practice and Play doskonale sprawdza się jako wsparcie w nauce języka angielskiego na każdym etapie edukacyjnym, zarówno w przypadku dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z pisownią angielskich słówek, jak i tych, które mają już za sobą wiele lat nauki. W trakcie gry angażujemy kilka zmysłów jednocześnie, co dodatkowo wzmacnia efekt zapamiętywania nowych informacji.

Mamy swoje pierwsze lekcje ze Scrabblami za sobą – było wesoło. Na pewno będziemy taką formę

utrwalania i nauki słówek powtarzać.

Memory game

Gramy w memory – utrwalamy słownictwo angielskie, ćwiczymy pamięć i dobrze się bawimy 🙂

Doodle fun!

Czym są ‘doodles’?

Doodlowanie czyli co? Czyli rysowanie , bazgrolenie szybkich bezcelowych rysunków. Doodling pokazałam w szkole moim czwartoklasistom, chociaż tak naprawdę sztuka doodlowania zaczerpnięta została właśnie z uczniowskich zeszytów. Długie monotonne lekcje i wykłady urozmaicone zostały kreatywnym rysowaniem po zeszytach. A może zabawimy się w doodlowanie na lekcjach w szkole?

Najważniejsze jest to , że tutaj nie ma żadnych sztywnych reguł. Po prostu rysuj, baw się , wymyślaj swoje postaci i łącz je w grupy.

Zobaczcie ile radości jest w doodlach klasy 4e.

Michał Olech

error: Content is protected !!