Posts in Category: Strefa nauczyciela

Wycieczka do Parku Rozrywki w Ogrodzieńcu :)

Park Ogrodzieniec to miejsce stworzone z myślą o każdym z nas, niezależnie od wieku. Przygotowane w nim atrakcje wywołają uśmiech na twarzy nie tylko dzieci, ale i dorosłych. To miejsce łączące wiele różnych rozrywek, w którym każdy może znaleźć coś dla siebie. Park zlokalizowany jest u stóp malowniczo położonych ruin słynnego Zamku Ogrodzieniec o ciekawej i jednocześnie burzliwej historii.

My postanowiliśmy skorzystać ze wszystkich atrakcji! Naszą wizytę rozpoczęliśmy od Parku Miniatur – w którym wszystko zostało sprowadzone do zaskakująco małych rozmiarów. Szlak Orlich Gniazd w skali 1:25, makiety zamków i warowni odtworzone z dbałością o każdy detal w oparciu o długotrwale pozyskiwaną dokumentację historyczną, czy repliki maszyn oblężniczych. Potem był Dom Strachów! Na chwilę przenieśliśmy się do świata baśni i legend, z których słynie Jura Krakowsko-Częstochowska. Dom Strachów to miejsce odpowiednie dla tych, którzy nie boją się stanąć oko w oko z upiornymi postaciami z legend, które według wielu wydarzyły się naprawdę. Następnie przeszliśmy do Parku Doświadczeń – tajemnice fizyki zostały wreszcie odkryte, to miejsce idealne dla każdego, kto jest ciekawy nowych doświadczeń. Mieliśmy okazję wypróbować – symulator lotów, dwa równoległe zwierciadła i kołysankę Newtona!

Resztę czasu spędziliśmy na korzystaniu z pozostałych atrakcji parku. Były: tor saneczkowy, dmuchańce, karuzela, autka, park linowy. Wróciliśmy zmęczenie ale zadowoleni. Śmiechu i wrażeń było co nie miara!

Zobaczcie naszą relację ! Zapraszamy!

SCRABBLE – We learn English and have fun!

Nauka słówek nie musi być nudna.

Gramy w Scrabble ! Tworzenie angielskich słówek jest znacznie przyjemniejsze niż wypełnianie monotonnych kart pracy i kserówek.

Gra Scrabble Practice and Play doskonale sprawdza się jako wsparcie w nauce języka angielskiego na każdym etapie edukacyjnym, zarówno w przypadku dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z pisownią angielskich słówek, jak i tych, które mają już za sobą wiele lat nauki. W trakcie gry angażujemy kilka zmysłów jednocześnie, co dodatkowo wzmacnia efekt zapamiętywania nowych informacji.

Mamy swoje pierwsze lekcje ze Scrabblami za sobą – było wesoło. Na pewno będziemy taką formę

utrwalania i nauki słówek powtarzać.

Challenge – project!

Dlaczego projekty są ważne? Powodów wdrażania projektów jest wiele: uczniowie rozwijają wiedzę ogólną o świecie. Poszukują ciekawych informacji w dostępnych źródłach informacji – dokonują selekcji – piszą i rysują to co im się wydaje ważne, ciekawe, fajne…

Nasz projekt dotyczył krajów anglojęzycznych. Naturalnie ważnym aspektem był język – projekty są w języku angielskim. Każdy wybrał ten kraj, który wydal się być z jakiegoś powodu wart pokazania. Sami zobaczcie efekty 🙂

Lena Mróz

error: Content is protected !!